Často kladené otazky

Ako si prenajať – rezervovať auto?
Kontaktujte nás na uvedenom telefónnom čísle  /mob:0905 625 688/ a vybavíme rezerváciu telefonicky,   prípadne elektornickou poštou  –   e-mail:  ricar@szm.sk
Aký je spôsob platby?
Za prenájom sa platí vopred pri preberaní auta hotovosťou,  alebo bankovým prevodom na základe vystavenej faktúry pri dlhodobom nájme

Je možné platiť v hotovosti prípadne cudzou menou?
Naša autopožičovňa akceptuje platbu v hotovosti a to aj prostredníctvom akejkoľvek cudzej meny na základe aktuálneho kurzu.
Aká je celková cena prenájmu?
Ceny prenájmu v našom cenníku a sú vždy aktuálne. Podľa počtu dní a požadovaného vozidla si môžete ľahko a jednoducho vypočítať koľko stojí celý prenájom . U nás Vás nikdy nečakajú žiadne dalšie nepríjemné poplatky, ktoré sa dozviete až pri preberaní vozidla. Príslušenstvo ako detské sedačky a nosiče ,snehové reťaze sú prenajímane bezplatne k vozidlu.

Koľko kilometrov je zahrnutých  v cene prenájmu?

Zákazník nemá obmedzený počet najazdených kilometrov- to znamená, že za najazdené kilometre sa nedopláca nič.

Čo je zahrnuté v cene prenájmu?
V cene prenájmu je zahrnuté: prenájom vozidla na zmluvne určenú dobu, pristavenie vozidla v Košiciach, náhradné vozidlo v prípade poruchy, povinné zákonné poistenie, havarijné poistenie ,služby spojené s likvidáciou prípadnej poistnej udalosti, pravidelná údržba vozidla, kontrolné prehliadky, olej a iné prevádzkové náplne okrem pohonných hmôt, diaľničná známka platná na území Slovenskej republiky, zimné – letné pneumatiky
Aký je stav nádrže pri preberaní vozidla?
Našim klientom odovzdáme vozidlá zásadne s plnou nádržou a taktiež je potrebné vrátiť vozidlo s plnou nádržou. Všetky náklady na pohonné hmoty si hradí samotný nájomca.
Aký je technický stav vozidiel?
Našou prioritou je aby zákazník dostal vždy vozidlo vo výbornom technickom stave a preto je na každom vozidle pred prenájmom vykonaná technická prehliadka. Všetky vozidlá v našej ponuke sú vybavené viacerými airbagmi, ABS, klimatizáciou, elektr. oknami, centrálom, tónovanými sklami,
Ako si môžem prevziať vozidlo? 
Vozidlo je možné prevziať priamo v priestoroch našej požičovne, alebo na Vami určenom mieste /v rámci Košíc pristavenie bezplatne/ . Samozrejme je rovnakým spôsobom možné aj vozidlo odovzdať.

Je možné používať vozidlá aj v zahraničí?
Je to možné po oznámení v ktorej krajine /krajinách/  bude vozidlo používané  a zapísaní to do zmluvy o prenájme vozidla. Navštívenie krajny, ktorá nie je v zmluve zahrnutá sa považuje ako porušenie všeobecných zmluvných podmienok.
Je možné prevziať vozidlo na letisku, vlakovej alebo autobusovej stanici?
V prípade že sa rozhodnete, aby sme vám pristavili vozidlo priamo na Košickom letisku alebo na stanici  pracovník našej spoločnosti vás bude čakať podľa vašej požiadavky . Ak bude váše lietadlo, vlak, autosus meškať náš pracovník Vás samozrejme bude čakať.

V prípade iného miesta pristavenia vozidla –  je to možné po individuálnej dohode z nájomcom.
Sú vozidlá poistené? 
Všetky vozidlá prenajímané našou spoločnosťou sú povinne zákonne poistené v rámci celej EU a  havarínne positené v rámci celej EU.

Minimálna spoluúčasťpri poistnej udalosti na vozidle je 100€
V prípade vzniku totálnej škody zavinenej nájomcom hradí nájomca spoluúčasť vo výške 10 % z obstarávacej ceny vozidla.
V prípade odcudzenia vozidla sa nájomca podieľa na vzniknutej škode spoluúčasťou vo výške 10 % z obstarávacej ceny vozidla.
V prípadoch úmyselného poškodenia vozidla alebo škody spôsobenej pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok nájomca zodpovedá za škodu v plnej výške.

Výška spoluúčasti sa môže zmeniť v prípade vzájomnej dohode.
Ako postupovať pri nehode?
V prípade dopravnej nehody je potrebné za každých podmienok privolať dopravnú políciu a spísať záznam o nehode. Zároveň je nutné ihneď kontaktovať našu spoločnosť.